Ubezpieczenie
Majątkowe
Jak najlepiej zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie? Odpowiedź jest prosta – ubezpiecz je.
Decyzji o wyborze polisy nie powinno się podejmować pochopnie. Warto się zastanowić, od czego chcesz ubezpieczyć swój dom czy mieszkanie. Czy będzie dla Ciebie satysfakcjonująca najtańsza i najprostsza wersja ubezpieczenia? Czy może zależy Ci na bardziej kompleksowej ochronie w zamian za wyższą składkę? W takiej sytuacji możesz liczyć na nasze doświadczenie i fachową pomoc w wyborze odpowiedniej ochrony swojego majątku.
Lista zagrożeń, które mogą narazić właściciela na ogromne straty, jest niestety długa. Najczęściej zgłaszane ubezpieczycielom są szkody powstałe wskutek zalania, przepięcia, pożaru i kradzieży z włamaniem.
W ostatnich latach do powyższej listy możemy dołączyć tzw. szkody wynikające z rażącego niedbalstwa, które zazwyczaj mieszczą się w popularnym zakresie ochrony zwanym ALLRISK (czyli od wszystkich zdarzeń, które nie są wyraźnie wyłączone w warunkach ogólnych ubezpieczenia). Jeśli taki rodzaj ubezpieczenia jest dla Ciebie ważny poinformuj nas o tym przy kalkulacji składki.
Polisy zawierane są na okres 1 roku, ale coraz popularniejsze są polisy 3 letnie z niezmienną składką.
Ubezpieczając majątek, możesz też rozszerzyć ochronę na inne grupy mienia:
– domek letniskowy,
– dom w budowie,
– dom konstrukcji drewnianej, popularne domki szkieletowe,
– garaż wolnostojący, budynek gospodarczy, altana w ogrodzie,
– ogrodzenie, brama z siłownikami,
– mała architektura, rośliny,
– szyby i oszklenia od stłuczenia,
– mienie podręczne poza miejscem ubezpieczenia,
– mienie gości,
– instalacje fotowoltaiczne i solarne,
– nagrobki.
WARTO WIEDZIEĆ:
– Pamiętaj o obowiązkowych przeglądach budynków! Ich brak może skutkować odmową wypłaty odszkodowania, jeśli istnieje związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy powstałą szkodą a złym stanem technicznym instalacji elektrycznej, gazowej, przewodów kominowych.
– Odszkodowanie w przypadku starszych budynków bez przeprowadzonych remontów generalnych będzie wypłacane według wartości rzeczywistej, czyli z potrąceniem zużycia.
– Każde towarzystwo ubezpieczeniowe przy polisie majątkowej ma do zaoferowania pakiety usług ASSISTANCE – np. pomoc w razie awarii sprzętów RTV AGD, wizyty domowe lekarza w razie nagłego zachorowania czy lokal zastępczy.
DOMEK LETNISKOWY
Domek letniskowy z uwagi na sezonowe użytkowanie narażony jest na więcej zagrożeń niż zwykłe mieszkanie czy dom.
Żeby dom letniskowy mógł zostać objęty polisą, musi jednak spełniać określone kryteria. Niektóre towarzystwa nie ubezpieczają np. budynków znajdujących się w ogródkach działkowych oraz domków, które nie posiadają fundamentów.
Część firm oferuje ubezpieczenie domków letniskowych na samodzielnych produktach, inne jako dodatek do polis majątkowych.
Chętnie pomożemy w wyborze najlepszej oferty – znamy się na tym.
WARTO WIEDZIEĆ:
– duże znaczenie ma konstrukcja budynku – ubezpieczenie drewnianego domku letniskowego jest droższe od polisy dla murowanego budynku,
– możesz skonfigurować zakres ochrony, wybierając np. ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych, przepięcia, akcji ratowniczej, dewastacji, kradzieży z włamaniem
Wypoczywaj bez stresu – ubezpiecz swój domek letniskowy:)
DOM W BUDOWIE
Ubezpieczenie domu w budowie dotyczy budynków, które dopiero powstają, bądź są w trakcie rozbudowy lub nadbudowy.
Zakres ochrony może Ci gwarantować odszkodowanie zarówno na wypadek szkód powstałych w związku warunkami atmosferycznymi, jak i po kradzieży elementów stałych w wyniku włamania do domu w stanie surowym zamkniętym.
Co jeśli zakończysz budowę domu przed wygaśnięciem umowy ubezpieczenia? W większości firm możesz nadal korzystać z ochrony. Jak to możliwe? Po zakończeniu prac budowlanych zakres ubezpieczenia automatycznie zmieni się na szerszy i będzie odpowiadać ubezpieczeniu dla domu jednorodzinnego oddanego do użytkowania.
WARTO WIEDZIEĆ:
– jeśli budujesz dom za kredyt wykupienie ubezpieczenia jest wymogiem banku,
– wpływ na cenę ubezpieczenia ma konstrukcja budynku, metraż, lokalizacja
FOTOWOLTAIKA
Zainwestowałeś w instalację fotowoltaiczną? Świetnie!!! Jesteś EKO. Teraz sprawdź jaką ochronę dla tej kosztownej inwestycji zawiera twoja aktualna polisa na dom lub wybierz samodzielny produkt oferowany przez niektórych ubezpieczycieli.
Przy wyborze ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej istotne jest jej umiejscowienie oraz interesujący Cię zakres ochrony.
W typowych polisach majątkowych, gdzie instalacja traktowana jest jako stały element lub budowla, oferowany katalog zdarzeń zapewniających ochronę obejmuje np. grad, uderzenie pioruna, huragan, upadek drzewa, stłuczenia, rozbicia, wandalizm, kradzież z włamaniem.
Natomiast rozszerzenia takie jak np. zwrot kosztów związanych z zakupem energii z sieci, w sytuacji kiedy Twoja instalacja zostanie uszkodzona w wyniku zdarzenia objętego ochroną, oferowane są w samodzielnych produktach.